Zjawiska niewyjaśnione

Dowiedz się o rzeczach niewyjaśnionych

#1 2009-09-05 01:36:20

Dawid

~ADMINISTRATOR~

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11

Zamek w Niedzicy

~Zamek w Niedzicy

Chyba nie ma w Polsce drugiego obiektu, z którym związanych byłoby tyle niesamowitych opowieści. W zamku tym położonym na wysokiej skale nad Dunajcem panuje rzeczywiście niezwykła atmosfera. I nic dziwnego - tam właśnie więziono Janosika i innych rozbójników, a przyrządy do tortur zachowały się do dziś w lochach zamkowych. Tam schroniła się inkaska księżniczka Umina, która przed swą skrytobójczą śmiercią ukryła pod progiem Średniego Zamku testament Inków. Tam podobno ukazuje się czasem szczególnym gościom pod postacią białej damy duch ostatniej właścicielki zamku, Ilony Salamon pochowanej 35 lat temu na pobliskim cmentarzyku. A niekiedy tylko gasną świece, słychać kroki w podcieniach kierujące się na dziedziniec.

Tajemnicza atmosfera, potęgowana przez szczególną "labiryntową" architekturę tego miejsca sprawia, że niezwykle udają się w Niedzicy seanse spirytystyczne. Chętnych do udzielania informacji duchów przychodzą na wezwanie całe rzesze. Niestety większość z nich bełkocze lub mówi po węgiersku. Mistrzowie ceremonii twierdzą, że to duchy więźniów torturowanych w lochach lub byłych węgierskich właścicieli i ich służby. Nasz informator był świadkiem takiego seansu, na którym została przepowiedziana katastrofa zapory na Dunajcu - miało to mieć miejsce w 1999 r. Na szczęście przepowiednia się nie spełniła. Dalej więc z baszty Górnego Zamku można podziwiać rozległy wspaniały widok na okolicę i na nieszczęsną tamę, której budowa wzbudzała tyle emocji, na zalew, którego wody zatopiły część osady Czorsztyn.
_______________________________

Offline

 

#2 2014-12-18 15:54:50

dankawawa85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 2

Re: Zamek w Niedzicy

muszę go odwiedzić koniecznie:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
co zrobić gdy pies ma twardy brzuch rozmiary masek przeciwgazowych psp odlaczona tasma od monitora piękne łazienki metoda analizy ceny